Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
128 postów 2542 komentarze

Powrót do normalności

Freedom - Idzie bieda - tyle, że to nie "kryzys" - a rezultat. To naturalny skutek tego, że świat stoi na głowie. Jedynym skutecznym sposobem wyjścia z biedy jest powrót do normalności. Normalność = bogactwo. Normalność = dobrobyt.

"Likwidacja śmieciówek" to FIKCJA medialna!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

"Likwidacja śmieciówek" to idealny przykład robienia ludziom wody z mózgu przez władzę i media.

 Przecież to fikcja medialna, chwyt marketingowy. Nikt likwidował śmieciówek nie będzie - władza po prostu po raz kolejny wyciąga łapska po pieniądze obywateli - i w tym celu chce PODNIEŚĆ opodatkowanie (lub oskładkowanie jak kto woli) pracy na umowy cywilnoprawne. Czyli kolejny raz rosną łączne obciążenia podatkowe pod rządami partii, która doszła do władzy oszukując swoich wyborców (i to już po wyborach, w expose w 2007 roku!!!) że naczelną zasadą jej polityki będzie obniżka obciążeń podatkowych. Pamięta to ktoś jeszcze? Tak, do wyborców PO piszę te słowa? Pamiętacie dlaczego po raz pierwszy głosowaliście na platformę w 2005 a potem 2007roku?  BO MIELI OBNIŻAĆ PODATKI!  Nie wolno ufać politykom i mediom!

 
 
Zapraszam do obejrzenia i rozpowszechniania kolejnego nagrania: 
 
 

 

KOMENTARZE

 • oczywiście, ze chodzi tylko i wyłacznie o...
  wyciagnięcie kolejnych pieniedzy na utrzymanie biurokratycznej armii. Bo przeciez każdy nowy podatek to nowi urzędnicy do obsługi tego podatku i więcej zdyscyplionowanego elektoratu tej Układu
 • @AnnaP 08:11:26
  Jest pani pewna, że od umów od zlecenia nie odprowadza się składki emerytalnej? Z tego co mówił ostatnio Tusek, również umowy o dzieło mają zostać "oskładkowane".

  Pozdrawiam.
 • @AnnaP 10:50:41
  Myli się pani, umowa zlecenie mają wpływ na naszą przyszłą emeryturę, do tego trzeba zażądać od pracodawcy ZAŚWIADCZENIA O ZATRUDNIENIU, a nie świadectwa pracy, bo w tym konkretnym przypadku pracodawca nie musi go wystawiać (!), poza tym musi być wyszczególniony każdy miesiąc naszej pracy, w którym byliśmy zatrudnieni na umowę zlecenie.

  Od umowy zlecenie odprowadzane są takie same składki, jak w przypadku umowy o pracę na czas określony albo na czas nieokreślony, od takiego zlecenia w naszym imieniu pracodawca jest zobowiązany również do odprowadzenia podatku dochodowego. Jednak to już tutaj było tłumaczone, że te składki SPOŁECZNE i podatek dochodowy odprowadzane są z naszych pieniędzy - PRACOWNIKA, a nie z pieniędzy pracodawcy. I nasze Państwo jeśli już to okrada pracownika, a nie pracodawcę.

  Tusek i jego klika ma te zmiany przeprowadzić w przypadku omów o dzieło, od których odprowadza się tylko i wyłącznie podatek dochodowy - umowy o dzieło, wtedy staną się takie same jak umowy zlecenie.

  Chyba, że będą jakieś poprawki lub wyróżniki, a może to wszystko co obiecuje Tusek i jego zbieranina, jak zwykle w przypadku rządu Tuska okaże się tylko obiecankami cacankami?
 • @AnnaP 12:10:20
  No właśnie z jakich powodów? Dlaczego tego okresu ZUS pani nie wliczył, co było tego przyczyną?

  Czy pani odróżnia i rozróżnia, widzi różnicę w umowie o dzieło z umową zlecenie?
 • Niestety ale bredzisz tym razem.
  Korwin Mikke i Ikonowicz NIE CHCĄ TEGO SAMEGO i nie mogą mówić jednym głosem. Ikonowicz wręcz twierdzi, że koszty pracy wcale nie są w Polsce wysokie, że dodatkowe oskładkowanie umów jest konieczne.
  Ty nie widzisz oczywistej różnicy między Nimi ?!?!?
 • parafraza
  Franek i Mietek są sąsiadami. Pierwszy mieszka w dolinie ciągle podmokłej bo zalewanej przez pobliską rzeczkę. Drugi ma dom wyżej i brakuje mu wody do nawodnienia pola.
  Franek chce zbudować kanał melioracyjny by obniżyć lustro wody, a Mietek tamę by podnieść jej poziom na tyle aby nawadniała mu pole.

  Zupełnie nie rozumiem dlaczego oni tak sobie skaczą do gardła. Przecież obaj są niezadowoleni z obecnej sytuacji. Obaj chcą ją zmienić. I to ich łączy, a te drobne różnice w sposobie dokonania tej zmiany i ideologiczne spory dotyczące wyboru pomiędzy kanałem a tamą, są bez znaczenia.
  Dają się na siebie napuszczać, a przecież mają dokładnie ten sam cel; zmiana obecnego stanu. :-))
 • @imran @prawi co wiec
  Panowie, liczyłem na trochę więcej dystansu z Waszej strony ;)

  Oczywiście, że nie chcą tego samego - chodziło mi o to, że jak ktokolwiek (nawet Ikonowicz) mówi w studiu, że POLACY ZA MAŁO ZARABIAJĄ - to to zdanie jest prawdziwe! Polacy za mało zarabiają, bo tak dużo z ich zarobków zabiera im państwo - co Korwin od 20 lat ponoć powtarza - a akurat w najważniejszym momencie, jak jest na wizji a obok ma Ikonowicza, to zamiast go skompromitować w prosty sposób, że podwyżka podatków = większa bieda - to on sie wdaje w pyskówkę na tematy gnojówkowo/śmieciówkowe.

  OBAJ - będąc w tv - chcą tego samego - żeby Polacy WIĘCEJ zarbiali - i dobrze wszyscy wiemy, że jak władza będzie Polakom JESZCZE więcej zabierać - to na pewno będą zarabiać MNIEJ a nie więcej.

  Więc jeśli zamiast przedstawić to w tak prosty sposób, zgadzając się z Ikonowiczem, że "owszem, Polacy zarabiają za mało" - i tu wyjaśnić w dziecinnie prostych słowach dlaczego tak jest - i pokazać jasno że tylko obniżka podatków jest jedynym rozwiązaniem żeby Polacy byli bogatsi - co automatycznie prowadzi do samokompromitacji pomysłów Ikonowicza - więc jeśli zamiast tego Korwin wdaje się w gnojówkowo/śmieciówkową wymianę zdań na PODSTAWIONY temat zastępczy - to moim zdaniem jest to klęska i woła to o pomstę do nieba.
 • @Freedom 19:24:11
  Problem w tym, że Ikonowicz nie jest idiotą i gdybyś w dyskusji z nim przed kamerami powiedział, że Polacy mało zarabiają, bo są wysokie podatki, to zostałbyś starty w pył.

  " W Polsce są wysokie dysproporcje pomiędzy najbogatszymi a bardzo biednymi. Ktoś, kto zarabia 50 tys miesięcznie nie odczuje wielkiego niedostatku oddając 30 tys w podatkach. Ktoś, kto zarabia 1000zł albo mniej musi otrzymać pomoc i jest wysoce niemoralne, żeby państwo nie zrobiło nic dla wyrównania tej dysproporcji. Dlatego potrzebne są wysokie podatki dla bogaczy i transfer do najbiedniejszych. Wtedy kraj będzie się równomiernie rozwijał. Wtedy również ci bogaci zyskają, bo będą mieli zbyt na swoje produkty ze strony milionów ludzi, których dzisiaj na to nie stać.
  Dzisiaj kraj umiera, gospodarka umiera, bo nie ma popytu. Bo podatki i transfery są zbyt małe. Oczywiści również są marnotrawione. Trzeba zebrać większe podatki i je wykorzystać rozsądnie na zwiększenie dobrobytu najniżej sytuowanych grup. Stworzyć tym samym popyt na produkcję i ruszyć gospodarkę z miejsca.........."

  Braaaaavo!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Widzowie Polsatu wiwatują!!!!!!!!!!!!!
  W necie filmiki "Ikonowicz miażdży Freedoma"!!!!!!!
  Polsat więcej Freedoma nie zaprasza, bo to nudne dla widzów.

  Podjęcie dyskusji z tymi argumentami wymaga pogłębionej analizy na którą ani nie ma czasu ani nie ma sensu jej serwować widzom Polsatu, do których one i tak nie dotrą, bo przekaz Ikonowicza jest atrakcyjniejszy i zrozumiały.

  Korwin na to nie idzie i bardzo dobrze. Dlatego ma kilka procent a nie kilka promili.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

 • posty: 76 komentarze: 2944
 • posty: 8 komentarze: 430