Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
128 postów 2542 komentarze

Powrót do normalności

Freedom - Idzie bieda - tyle, że to nie "kryzys" - a rezultat. To naturalny skutek tego, że świat stoi na głowie. Jedynym skutecznym sposobem wyjścia z biedy jest powrót do normalności. Normalność = bogactwo. Normalność = dobrobyt.

Programy partii politycznych to ściema

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Naszym problemem nie jest to, która partia ma lepszy program - tylko to, że politykom nie wolno ufać - bo oni powiedzą wszystko co tylko chcemy usłyszeć - bylebyśmy ich wybrali...

...a potem przez 4 lata "hulaj dusza piekła nie ma" - mogą podetrzeć się swoimi programami i robić co chcą bo mają konstytucyjnie zagwarantowaną bezkarność za oszukiwanie Polaków!!!  I to jest prawdziwy problem.

Każda partia ma omamić "swoją" część społeczeństwa - byle tylko w sejmie zasiadały od lat te same twarze z nadania partyjnego i realizowały tą samą politykę: zadłużanie państwa, stanie na straży patologicznej ordynacji wyborczej i mnożenie przepisów.

Jedne partie oszukują swoich wyborców, że zrobią to co trzeba i co jest oczywiście i rzeczywiście dobre dla gospodarki - a potem robią na odwrót - i jest coraz gorzej mimo, że wszyscy "chcą dobrze".
A inne partie oszukują swoich wyborców, że to co chcą zrobić jest dobre dla społeczeństwa/gospodarki - a potem to robią i jest coraz gorzej, mimo, że wszyscy "chcą dobrze".

I najważniejsze - jeśli władza nam coś daje - to jest to ZŁUDZENIE - wydaje nam się, że coś dostajemy - tylko dlatego, że nie widzimy ile tak naprawdę w międzyczasie władza nam zdążyła odebrać.

Władza odbiera nam ogromne ilości pieniędzy za naszymi plecami, tak żebyśmy nie widzieli ile nam łącznie zabiera (idę o zakład, że nikt normalny nie jest w stanie policzyć ile miesięcznie zapłacił łącznie wszystkich danin publicznych + rzeczywistej inflacji, misięcznie - a co dopiero w skali życia!) - a potem ochłapy z tego co nam zabrała daje nam z uśmiechem do ręki, żeby wszyscy widzieli jaka władza "dobra" (idę o zakład, że każdy widzi dokładnie ile niby "dostaje od państwa" miesięcznie, jeśli jakieś ochłapy w ogóle dostaje, oczywiście)

Zapraszam do oglądania i rozpowszechniania nagrania: 

 

 
 

KOMENTARZE

 • Po pierwsze, nie ma partii, która choćby po części obiecuje to, co ja chciałbym usłyszeć
  po drugie,

  trzeba wprowadzić mechanizm kontroli realizacji programu wyborczego,
  np. możliwość zaskarżania ustaw niezgodnych z programem wyborczym
 • Dlatego trzeba bojkofować fasadowe wybory.
  Ponad połowa Polaków już.to zrozumiała.
  Oni potrzebują tylko Twojego głosu i pieniędzy.
  Bez referendalnej demokracji jest to oszustwo.
 • @NUS 08:36:53
  Szwabi tylko o tym marzą, abyśmy zbojkotowali wybory,
  wtedy obsadzą wszystko.
 • @interesariusz z PL 08:33:01
  że tak zapytam, co konkretnie chciałby Pan usłyszeć?
 • Wydatki
  Dodam do materiału inny przykład. W grudniu 2004 roku zabrakło pieniędzy w Warszawie na dodatek świąteczny dla nauczycieli, ponieważ zostały przeznaczone na nagrody dla urzędników ratusza.
 • @dblada 12:00:43
  „ W grudniu 2004 roku zabrakło pieniędzy w Warszawie na dodatek świąteczny dla nauczycieli, ponieważ zostały przeznaczone na nagrody dla urzędników ratusza”

  Prawidłowo nauczycielom zabrali pieniądze, jak uczą młodzież, że 3 jest liczbą parzystą dającą równowagę:)
 • @NUS 08:36:53
  -
  Część prawdy jest zawsze oszustwem.
  Cząstkowo pisząc wprowadzasz w błąd.

  W istniejących warunkach, ani, referendalna demokracja nic nie zrobi, ani demokratyczne wolne, tajne wybory, ani bojkot fasadowych wyborów, czy J O W, też nic nie naprawi.

  Polska Demokracja Kwantowa.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

 • posty: 76 komentarze: 2944
 • posty: 8 komentarze: 430