Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
128 postów 2542 komentarze

Powrót do normalności

Freedom - Idzie bieda - tyle, że to nie "kryzys" - a rezultat. To naturalny skutek tego, że świat stoi na głowie. Jedynym skutecznym sposobem wyjścia z biedy jest powrót do normalności. Normalność = bogactwo. Normalność = dobrobyt.

Sędziowie i Sądy - klucz do normalności!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Dziś o fundamencie państwa - czyli Sądownictwie...

 Chyba nawet nie zdajemy sobie sprawy jak ważna dla społeczeństwa i ładu społecznego, jak fundamentalna dla istnienia zdrowego i normalnego państwa prawa jest kwestia tego, kto i na jakich zasadach może nas sądzić - czyli komu de facto dajemy władzę rozstrzygania wszelkich sporów i ustalania obowiązujących praw.

Dziś o fundamencie państwa - czyli Sądownictwie...
Zapraszam:

PS. Link do wywiadu, który przeprowadził ze mną portal wGospodarce.pl://wgospodarce.pl/informacje/12802-konrad-daniel-podziemnatv-popieram-tylko-jeden-cel-zjednoczenie-sie-polskiego-spoleczenstwa-w-celu-odsuniecia-pookraglostolowej-patologicznej-wladzy-od-wplywu-na-nasze-zycie 

 

 
 

KOMENTARZE

 • DOSKONAŁE !!!
  Cejrowski powiedział kiedyś o sędziach: WSZYSCY WON !!!!!!!!!

  I tak dokładnie trzeba zrobić !!!

  Należy zbudować ŚWIAT RÓWNOLEGŁY, odbierając prowadzenie dotychczasowym struktorom sądowym. Nowy system DYNAMICZNEJ SELEKCJI powinien szybko się ustabilizować, a wtedy stopniowo pozwalnia się i wyśle na emerytury wszystkich sędziów.

  Sędzia powinien mieć moim zdaniem co najmniej 40 lat. Jego opinia powinna być NIESKAZITELNA, a zamiast immunitetu, powinien być ANTYIMMUNITET. Tzn taki człowiek powinien być karany BARDZIEJ, niż zwykły obywatel.

  W zamian - wysoka dożywotnia pensja.

  Tacy ludzie od początku kariery zawodowej bardzo by się pilnowali, aby nie wejść w konflikt z prawem. W ich przypadku uczciwość musiałaby być KRYSTALICZNA, wręcz WYDESTYLOWANA ...
 • Wysłuchałam
  Dużo banałów jest - niestety - przede wszystkim w tym wykładzie (ok. 70 % czasu)

  A tymczasem problem polega przede wszystkim na tym: jak powoływać i odwoływać sędziów zawodowych i czy mają oni ustalać tzw. stan faktyczny, czy też mają to robić losowo wybrani przedstawiciele spoeczeństwa (ławy przysięgłych).

  Bo nie ma potrzeby odkrywać Ameryki. Jest system sądowniczy kontynentalny i system anglosaski. Ten pierwszy, to system w dużym zakresie korporacyjny, ten drugi, to system z wybieralnymi sędziami zawodowymi (którzy tylko kierują rozprawą) i z losowo wybieraną ławą przysięgłych, która orzeka o faktach i winie. Jest jeszcze instytucja impeachmentu niegodnych sędziów i to własciwie wystarczy.

  pozdrawiam
 • @Rebeliantka 13:33:33
  Później posłucham.

  Moim zdaniem jak Państwo ma być demokratyczne to sądy muszą działać zgodnie z systemem demokracji. Na razie jest to niemożliwe, ponieważ, trój-władza nie może dać równowagi społeczeństwu w liczbie nieparzystej, bez udziału społeczeństwa. Mam nadzieję, że wkrótce ten problem rozwiąże się sam przez system binarny – czwór-władzy. I naturalnie: odżyje, polska demokracja, będzie istniało polskie państwo demokratyczne i polskie sądy demokratyczne, będą pracować w systemie równowagi.
  Tak wychodzi w obliczeniach Polskiej Demokracji Kwantowej.
  Serdecznie Pozdrawiam

  ps

  Oczywiście, o demokracji w systemie trójkowym można gdybać do końca świata.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

 • posty: 76 komentarze: 2944
 • posty: 8 komentarze: 430